Sayfalar

5 Mart 2017 Pazar

Kimyasal Temizlik Ürünleri Kanser Yapar mı ?

Herkese merhabalar.

Her yazımızda blogumu takip eden misafirlerimi bilgilendirmek amacıyla bilgiler vermeye çalışıyorum. Organik ürünler, doğal ve bitkisel yaşam hakkında geniş yazılar yazıp insanları bu yöne çekmeye çalışıyorum. Çünkü uzun,sağlıklı,tehlikesiz ve mutlu yaşamanın sırrı kesinlikle doğal bir yaşamdan geçiyor. İnsanların açıkçası temizlik ürünleri başta olmak üzere kesinlikle hiç bir üründe kimyasal kullanmasını istemiyorum. Çünkü kimyasal ürünlerin zararını tartışmaya bile gerek yok. Şimdi gelelim o can alıcı soruya. Kimyasal temizlik ürünleri kanser vb. büyük hastalıklara neden olabilir mi ?

kimyasal ürünler kanser yapar mı

Ben bir doktor ya da uzman değilim lakin bunu anlamak için uzman olmaya gerek yok. Profesörlerin söylediklerine göre hareket etmek yeterlidir. Elbette bu sorunun yanıtı maalesef evet olacaktır. Kimyasal temizlik ürünleri kanser dahil bir çok çeşitli hastalığa neden olabiliyor. "Ben yıllardır kullanıyorum bana bir şey olmuyor" demeyin. Size olmamasına karşın maalesef olan insanlar da çok bulunuyor. Bu nedenle kimyasal temizlik ürünleri herkes için tehlike barındırıyor. Yani bu yazım sitemi ziyaret eden bütün misafirlerimi ilgilendiriyor. Yediklerinizden içtiklerinize,giydiklerinize,temizliğinize,yaşamanıza ve her şeye girmiş olan bu kimyasal ürünleri hayatınızdan bir an evvel çıkarmanız gerekiyor. Şimdi diyeceksiniz ki, "Tüm ürünlerde var kimyasal o zaman nasıl yaşayacağız ?". Giysilerde,temizlik ürünlerinde, yiyeceklerde ve benzeri bir çok üründe organik üretim zaten bulunuyor. Bulunmayan alanlarda yine kullanmamaya dikkat edin. Ama zaten giysilerinizde,temizlik ürünlerinde,yiyeceklerinizde organik kullanırsanız tehlikenin büyük çoğunluğunu zaten engellemiş olursunuz.

Kısaca konuyu toparlamak ve özetlemek gerekirse, kullandığınız giysilerde,yiyeceklerde,içeceklerde,temizlik ürünlerinde kimyasallar bulunuyor ve bu kimyasallar kanser ve benzeri büyük hastalıklara neden olabiliyor. Burada size düşen kendinizi, ailenizi ve varsa bebeklerinizi bütün bu kimyasallardan uzak tutup doğal ve organik bir hayat yaşamaya çalışmaktır. Ben blogumdan farkındalık yaratmak adına organik ve doğal yaşam adına bir çok yazı paylaşıyorum ve paylaşmaya da devam edeceğim. İnsanların bazı tehlikelerin farkına varmasını sağlamaya çalışacağım. Umarım bu uyarıları dikkate alıp, kendinizi ve ailenizi bu kimyasallara karşı koruyabilirsiniz. Sağlıklı kalın...